Zabezpieczenie dedykowanymi powłokami ochronnymi

Powłoki na lakier samochodowy mają na celu zabezpieczenie lakieru przed działaniem szkodliwych czynników. Powłoka na lakier chroni go przed blaknięciem, odchodami ptaków i drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Zastosowanie powłok ochronnych na samochód ma bardzo duży wpływ na jego wartość przy odsprzedaży.

Najprostszym rodzajem powłoki, jest tak zwany spray coat. Tego typu produkty często stosuje się również przy serwisie powłok ceramicznych

Powłoki typu spray coat najczęściej chronią karoserię na okres kilku miesięcy zapewniając jej piękny połysk, śliskość i niezwykłą hydrofobowość.

Drugim typem powłok będą powłoki hydrofobowe. Ich aplikacjach najczęściej jest już trochę bardziej wymagająca. Wymagają także lepszego przygotowania powierzchni oraz pozostawienia samochodu w garażu na pewien czas po aplikacji. Powłoki hydrofobowe oferują mocniejszy poziom ochrony oraz lepsze właściwości.

Trzecim rodzajem powłok są powłoki ceramiczne, które zapewniają najlepszą możliwą ochronę. Aplikacja powłok ceramicznych wymaga odpowiednich warunków otoczenia oraz starannego przygotowania powierzchni – dekontaminacji, wypolerowania i odtłuszczenia, aby lakier był perfekcyjny. Powłoki ceramiczne zapewniają ochronę lakieru nawet do kilku lat! Niezwykle podkreślają wygląd lakieru, nadając mu niepowtarzaną szklistość i głębię.

Ostatnim rodzajem jest powłoka grafenowa to powłoka ochronna z grupy tych ceramicznych, jednak jej bazą nie jest krzem, lecz PDMS wzmocniony tlenkami grafenu. Grafen słynie ze swoich świetnych właściwości, które sprawdzają się także w przypadku ochrony lakieru samochodowego.

Powłoki grafenowe to nowość, dlatego póki co dostępne są jedynie profesjonalnym studiom autodetailingu, jednak zdecydowanie warto przybliżyć ich właściwości. Otóż powłoka grafenowa wyróżnia się doskonałymi właściwościami hydrofobowymi, dlatego auto nią pokryte bardzo łatwo utrzymać w czystości. Problem z tzw. water spotami jest zmniejszony praktycznie do zera. Co więcej, powierzchnia powłoki grafenowej jest bardzo śliska, co zmniejsza ryzyko zarysowań lakieru.